Rok 2022

Nočné prehliadky

16. 7. 2022 (sobota) a 23. 7. (sobota) 2022

Na základe úspešného minuloročného nultého ročníka sme sa rozhodli pokračovať v sérii nočných prehliadok, kde si otvoríme myšľanské múzeum, kaštieľ a jeho podzemie, kostol, nasvietime si nočný archeoskanzen a koscelek. Každý večer bude v sprievode premietania filmov, dobovej hudby, občerstvenia a detských aktivít. Jednotlivé programy sú v náhľade. 

Pozor: V noci sa zobúdzajú pradávni ľudia, ktorí kedysi žili na týchto miestach. Nezľaknite sa ich . :)

Kurz keramiky a drotárstva

(28. 5.; 18. 6.; 9. 7.; 20. 8.; 10. 9. a 1. 10. 2022)

Príďte si vytvoriť vlastnú keramickú nádobu podľa postupov ľudí otomanskej kultúry. Nádobku si vytvoríte, necháte si ju vysušiť a po výpale si ju môžete zoberať domov. Keď hľadáte príjemnú oddychovú aktivitu na voľné sobotňajšie doobedie, tak vás pozývame na naše kurzy keramiky a drotárstva. Približné každú tretiu sobotu ponúkame remeselné kurzy, kde si môžete prísť vytvoriť vlastný predmet podľa vášho vkusu. Keramické nádoby vám po kurze vypálime a následne si ich môžete zobrať domov.


NOVIKA: Ak máte už vytvorenú nádobu z minulých kurzov, môžete si prísť vytvoriť vlastný drôtený darček na kurze drotárstva. Kurzy sú vedené umeleckým drotárom Jozefom Gelvanicsom. Jeho tvorbu si môžete pozrieť na stránke https://www.remeselnickyinkubator.sk/jozef-gelvanics/


Prihlásiť sa na kurzy môžete cez odkaz nižšie. Príspevok na kurz je v odporúčanej sume 20€ za kurz keramiky (detský: 10€) a 17€ za kurz drotárstva (príspevok tvorí cenu práce remeselníka a náklady na materialové zabezpečenie).

Noc múzeí a galérií 2022

Po dvojročnej prestávke sa Myšľanské múzeum opäť pripojí k medzinárodnej noci múzeí a galérií. Tento rok sme si pre vás pripravili pravidelné prehliadky v múzeu a tiež svoje brány otvárajú podzemné chodby pod kaštieľom, po ktorých chodili mnísi z 18. storočia. Čakáme vás v sobotu 14. 5. 2022 od 18:00


Otvárame sezónu 2022

Od prvého mája spúšťame prevádzku archeoskanzenu na sezónu 2022. Prevádzka bude v máji prebiehať počas víkendov ale pre návštevníkov ponúkame aj možnosť objednania si prehliadky aspoň 24 hodín vopred.


Pripravené sú aj nové otváracie hodiny na hlavnú sezónu s pridanými komentovanými prehliadkami. Odporúčame si ich  overiť na naších stránkach alebo stránkach naších partnerov.

(otváracie hodiny udané vyhľadávačmi ako napr. Google môžu byť náhodne generované a nemusia byť správne)

Hľadáme posily na leto

Archeoskanzen Nižná Myšľa hľadá nové tváre do kolektívu lektorov. Ak študuješ históriu, si nadšenec do dejín alebo rád pracuješ s ľuďmi, hľadáme práve teba! 

Sezóna 2022 bude začínať 1. mája prevádzkou cez víkendy a sviatky. Následne od 1. júna začne každodenná prevádzka okrem pondelkov. Otváracie hodiny budú pozmenené aby sme poskytli návštevníkom ešte väčší komfort.

Ak ti nevyhovuje pravidelne ku nám cestovať, budeme radi aj za pomoc pri tematických akciách, workshopoch alebo pri údržbe areálu.

Keď máš otázky, zaujíma ťa viac alebo sa chceš prihlásiť, napíš nám email alebo zavolaj:


collegiummyssle@gmail.com

0917 076 579


Tešíme sa na teba!